Oslava 25 let církve Slovo života

Redakce Církev bloguje

Před 25 lety se skupiny horlivých, Duchem svatým naplněných, křesťanů modlily, aby jim Bůh poslal pastýře. Bůh jejich prosbu vyslyšel a povolal švédského misionáře Micaela Lundina, který již v dobách totality pašoval do střední a východní Evropy Bible. I přestože měl Micael v plánu odstěhovat se do jiného národa, byl tak dotčený Božím voláním a hladem místních věřících, že odpověděl na tuto výzvu ANO! Na podzim roku 1992 společně s desítkami dalších věřících vyhlásili založení církve Slovo života Brno. Jejím posláním bylo stát se domovem pro věřící a přinést probuzení tomuto národu. Stejné poslání má církev Slovo života i dnes:

„Budujeme církve, kde Bůh mluví a jedná, které jsou domovem pro věřící a nástrojem pro probuzení a reformaci v tomto národě.“

Slovo života Brno je součástí celosvětového hnutí Word of Life International, které nyní čítá okolo 250 tisíc věřících. Hlavním pastorem církve v Brně je již 14. rokem Michal Vaněk. Po odchodu švédských misionářů v roce 1996 se pastorem stal Jiří Zdráhal, který byl v roce 2004 společně s několika dalšími rodinami vyslán do Prahy založit novou církev.

Slovo života Brno je tedy již čtvrt století „na světě“ a my máme velikou radost, že si tuto událost můžeme připomínat a být součástí této velké Boží rodiny. V neděli 1. října 2017 jsme to společně pořádně oslavili. Slavili jsme celý den, přivítali jsme vzácné hosty ze zahraničí – zakladatele církve Micael Lundina (kázání si můžete poslechnout ZDE) a misionáře tělem i duší Carl-Gustaf Severina (kázání ZDE). Doslova ze židlí nás svým poselstvím o víře dostal Michal Vaněk (podívat se můžete ZDE). Nechyběl ani slavnostní dort, na kterém jsme si náramně pochutnali. Krásným dárkem pro Slovo života byla chvála složená speciálně k tomuto výročí.  S radostí jsme si ji společně zazpívali pod vedením skladatele hymny a interpretem v jedné osobě Ondrou Herzánem za doprovodu kytary Zdeňka Javorského. Nádherným zakončením celodenních oslav byl Večer chval a uctívání, kdy jsme téměř dvě hodiny oslavovali a chválili našeho Pána a Spasitele.

Již nyní se těšíme na to, co nás čeká v následujícím čtvrt století. Věříme, že to nejlepší je stále před námi!!!

 

 

 

Share