Pomoc pro Zimbabwe

Situace

Ve spolupráci s organizací Krmte hladové v ČR (Feed the Hungry) pořádáme v květnu 2017 misijní výjezd do africké Zimbabwe spojený s potravinovou pomocí.


V Zimbabwe se ekonomická situace každým dnem zhoršuje. Diktátorská vláda prezidenta Mugabeho přivedla zemi do hluboké hospodářské krize, kdy 80 % lidí nemá práci, a ti kteří pracují, často nedostávají půl roku i déle výplaty. Lidí, kteří mají hlad stále přibývá.

Pomoc

V termínu 8. – 17. května vyšleme devítičlenný tým, který osobně předá potraviny nakoupené za vybrané peníze.

S rozdáváním jídla bude spojena i evangelizace.
Plánujeme uspořádat seminář pro pastory a vedoucí církví, se kterými jsme v dlouhodobějším kontaktu. Tito pastoři nám budou pomáhat s distribucí potravinové pomoci místním obyvatelům.

Nákup jídla


Jídlo je v Zimbabwe hodně levné, ale lidé nemají na jeho nákup peníze.
Jedna porce pro dítě stojí 4 Kč, pro dospělého 8 Kč.

Budeme rozdávat balíčky pro rodiny, kde bude rýže, burákové máslo a fazole, což je základ pro uvaření výživné kaše jako hlavního jídla.


Jedno dítě bude mít za přibližně 115 Kč jídlo na celý měsíc, jeden dospělý za 230 Kč.

Sbírka

Děkujeme všem ochotným dárcům za finanční přispění na potravinovou pomoc pro potřebné v Zimbabwe.

Celkem se vybralo 90 000 Kč a organizace Krmte hladové přispěje dalšími 60 000. Za tuto částku budeme moci pořídit jídlo zhruba pro 1300 dětí na jeden měsíc.

V polovině května se do hlavního města Harare vypraví misijní tým ze Slova života, aby řídil a dohlédl na řádnou distribuci potravin do správných rukou. Zároveň budou s místními lidmi sdílet evangelium a proběhne zde seminář pro místní vedoucí a pastory.

Budeme moc rádi, když se za projekt budete modlit.

Chci se připojit k misijnímu týmu

Pokud se chceš připoojit k misijnímu týmu, neváhej nás kontaktovat.

Napište nám