Evropská konference v Uppsale, 23. – 27.7.2019

Redakce Aktuálně

Stejně jako loni i letos bychom vás chtěli pozvat na letní Evropskou konferenci, která se bude konat ve švédské Uppsale. Připojte se k tisícům dalších účastníků z celého světa, kteří se sjedou, aby naplnili Boží dům k Jeho slávě.  Konference je každý rok nejvýznamnější událostí léta a Boží dotek si dozajista odveze každý bez rozdílu věku.

Připravte se na povzbuzení, obnovu a nové výzvy ve víře. Tento rok budeme mít čest přivítat řečníky jako je Joakim Lundqvist, Holly Wagner a Ann Graham Lotz.

Níže v textu přinášíme praktické informace, které by vám měly napomoci v plánování vašeho pobytu ve Švédsku:

JÍDLO
V blízkém okolí církevní budovy budou rozmístěny stánky s nejrůznějším občerstvením v ceně od 80-120 švédských korun (220 – 320,- Kč)/jednotlivé jídlo. Letos bohužel neprovozujeme stany s občerstvením jako v předešlých letech, veškerý catering je zabezpečován externími firmami, proto hostům nemůžeme poskytovat žádné kupóny na stravu.   

TLUMOČENÍ
Letos budeme mít jiný systém tlumočení než v minulých letech. Před příjezdem si prosím do telefonu nahrajte aplikaci, která se jmenuje „Interactio“ (https://interactio.io/). Po příjezdu na konferenci pak zaplatíte na recepci u tlumočnického okénka poplatek, po jehož zaplacení obdržíte kód, kterým se budete moci k této aplikaci připojit. Sluchátka si můžete přivézt svá vlastní, nebo si je zakoupit na recepci. Prosím zajistěte, aby váš telefon byl během dne vždy plně nabitý, případně si s sebou noste powerbanku, abyste si mohli telefon v průběhu shromáždění podle potřeby dobíjet.

Ceny:
Týdenní vstupenka (celá konference): 230 SEK/osobu (asi 600,- Kč)
280 SEK (730,- Kč) za jeden přijímač se dvěma výstupy
Denní vstupenka: 80 SEK/osobu (210,- Kč)
Vstupenka na jedno shromáždění:  40 SEK/osobu (100,- Kč)
Sluchátka: 30 SEK/osobu (80,- Kč)

PASTOŘI & VEDOUCÍ
SETKÁNÍ PASTORŮ A VEDOUCÍCH
Během konference se budou konat speciální semináře pro pastory a vedoucí. Pro účast na těchto speciálních seminářích se nemusíte zvlášť registrovat nebo mít speciální vizitku.

SVAČINKA PRO PASTORY
Po některých večerních shromážděních se budou pořádat speciální posezení s občerstvením pro pastory.  Informace o těchto svačinkách obdržíte u registrace, kde si na ně rovněž můžete zakoupit vstupenky.

UBYTOVÁNÍ
Zajištění ubytování je zcela ve vaší režii. Nabízíme pár možností, které bychom vám chtěli doporučit:

Studentské koleje (v blízkosti církevní budovy) – místo s velkým počtem nevybavených místností, kam je nutné si přivézt vlastní lůžkoviny a matraci (karimatku a spacák). Tato možnost je určena pro ty, kdo cestují bez malých dětí nebo rodiny.
Cena: 70 SEK za noc (180,- Kč)
Místo na kolejích je nutné dopředu rezervovat! Pokud si přejete rezervovat místo v tomto ubytovacím zařízení, prosím pošlete žádost na e-mail radkak@slovozivota.cz.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!! Koleje budou otevřeny od úterý 23.7. do neděle 28.7. Pokud přilétáte do Švédska o den dříve nebo odlétáte několik dní po skončení konference, musíte si najít ubytování v jiném ubytovacím zařízení. Před a po výše uvedených datech nebudou koleje k dispozici.  Peníze, které plánujete ušetřit na levnějších letenkách, budou pak s největší pravděpodobností vydány za ubytování v jiných ubytovacích zařízeních.

HOTELY
Některé z hotelů poskytují účastníkům Evropské konference speciální zvýhodněnou cenu ubytování. 

Hotel Fyrislund
10 minut pěší chůze od církevní budovy
Při rezervaci ubytování informujte pracovníky hotelu, že jste tu jakonávštěvníci církve Slovo života, aby vám byly poskytnuty ceny se slevou.
Telefon:                 +46 18 10 88 70
E-mail:                   info@hotellfyrislund.se
Webové stránky: http://www.hotellfyrislund.se/

Hotell & Vandrarhem Centralstation
V centru města s dobrým autobusovým spojením.
Bandgårdsgatan13, 753 20 Uppsala
Telefon:                  +46 18 444 20 10
E-mail:                    info@hotellcentralstation.se
Webové stránky:  http://hotellcentralstation.se/en/our-rooms/

Uppsala VandrarhemCity
V centru města s dobrým autobusovým spojením.
St. Persgatan 16, 753 20 Uppsala.
Telefon:               +46 018-10 00 08
E-mail:                   kvarntorget@uppsalavandrarhem.se
Webové stránky: http://www.uppsalavandrarhem.se/

Fyrishov Cabins & Camping
Sruby jsou vybaveny 4 lůžky (jedna poschoďová palanda v ložnici a dvoumístná rozkládací pohovka v obývacím pokoji) malá kuchyňka, toaleta, sprcha a televize. Parkovací místo před srubem. Povlečení a ručníky lze za poplatek pronajmout na místě.Vhodné místo pro pobyt účastníků, kteří do Švédska přicestují autem.
Telefon:                +46 18 727 4950
Webpage:           www.fyrishov.se/bokning

DOPRAVA
Prosím nepřehlédněte! Dopravu na místo konání konference si každý účastník zajišťuje sám. Přesto potřebujeme vědět, jakým dopravním prostředkem na místo dorazíte, proto prosím zašlete na mail radkak@slovozivota.cz informace o způsobu dopravy na místo konání konference, jakmile vám bude znám. Zde jsou typy na nejlepší spojení hromadnou dopravou:

NA/ZLETIŠTĚ ARLANDA  
Veřejná dopravní společnost Upplands Lokaltrafik (UL) provozuje autobusy (dálkové autobusy) na lince 801 mezi Uppsalou a letištěm Arlanda. Autobusy jezdí dvakrát za hodinu od 3 hodin od rána až do půlnoci každý den.
Jak koupit jízdenky:
Cena:    192 SEK (500,- Kč)/ jedna cesta 96 SEK (250,- Kč)

AUTOBUSY V UPPSALE
Z vlakového nádraží se k církevní budově dostanete autobusem č. 6. Odjíždí ze zastávky E2 na opačné straně Hotelu Radison vzadu za nádražím.  Vystoupíte na zastávce “Kummingatan”.
Jak koupit jízdenky:

  1. Na vlakovém nádraží najdete automaty na jízdenky (30 SEK – 78,- Kč)
  2. Jízdenky lze zakoupit i přímo v autobuse, ale platit za ně lze pouze kartou. V autobuse nelze platit hotově.  Jsou přijímány platební karty VISA  & Mastercard, ne American Express nebo Diners (37 SEK – 96,- Kč)

TAXI
Z Arlandy do Uppsaly je možné cestovat i taxíkem. Přibližná cena je 500 SEK (1.350,- Kč) za taxík. Většina taxíků ale jezdí pouze do Stockholmu a neradi zajíždějí do Uppsaly, pokud není provedena rezervace dopředu.  Níže jsou uvedeny některé taxispolečnosti s kontaktními údaji. Doporučujeme dohodnout si cenu předem nebo se před cestou ujistit, že je zapnutý taxametr.

Uppsala Taxi:                    http:// http://www.uppsalataxi.se/no_cache/en/
Taxikurir:                          http:// https://boka.taxikurir.se/
Ekelundshofs taxi:           +46 (0) 18 21 00 00 /info@eklundshoftaxi.se

PRONÁJEM AUTA  
Hertz
Kungsgatan 97
753 18 Uppsala
Telefon:           +46 18 16 02 00
Webové stránky:  https://www.hertz.se/rentacar/reservation/?LinkType=HZSE

Circle K
GamlaUppsalagatan 48
754 25 Uppsala
Telefon:               +46 18 20 91 00
Webové stránky: https://www.circlek.se/sv_SE/pg1334081482802/privat/Biluthyrning/Boka-hyrbil-eller-slap.html

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte mě kontaktovat na e-mailové adrese radkak@slovozivota.cz. Chceme vám pomoci s plánováním vaší účasti na Evropské konferenci, jak nejlépe dokážeme!

Bůh vám žehnej!

Radka Krupičková

Share