Hádej, kde se ukrývá poklad?

Redakce Církev bloguje

Je příjemné červnové sobotní odpoledne a na Royalovskou základnu v Hostěnicích se sjíždějí dámy a pánové různých věkových skupin, často v doprovodu malých bouřliváků, které nám Pán Bůh dal, aby nám trochu okořenil život 🙂 Téměř ihned se však tyto neřízené střely rozprchnou po celém táboře, abychom si my, rodiče, mohli s úlevou oddechnout a v klídku si vychutnat svou poobědovou kávičku s neskutečně dobrými zákusky od úžasné Irenky.

Zatímco si hovíme a zapřádáme rozhovory s kamarády a známými, ozývá se najednou: “žbluňk a cák”… a vzápětí pastoři vytahují z vody oblečeného, i když teď již úplně promočeného jásajícího člověka. A pak přichází další “pán na holení” a opět s ním pod vodu a hned zase ven. Tak se to opakuje celkem sedmkrát, vždy za bouřlivého potlesku přihlížejících. Ano, sedm věřících duší se rozhodlo ukázat a stvrdit svou víru křtem vodou!

Ale to už se naši nejmenší vydávají hledat poklad v čele s pastorem Jirkou. Úkryt je vskutku originální – úplně nová a zatím na použití čekající kadibudka. Po různých soutěžních disciplínách si děti nakonec vybírají zaslouženou odměnu z pokladu.

Báječnou atmosféru si vychutnáváme také při opékání buřtů, zatímco chlapská část urputně, až do konce všech svých sil, zápasí o vítězství ve fotbalovém klání. Dokonce i manželé mají možnost si ověřit, jak pevné je jejich manželské pouto, když se utkávají s jinými páry ve čtyřboji, kde předvádějí pantomimu, hádají význam staročeských slov, bravurně zvládají písmenkovou štafetu a předvádí nám své kreativní umění při kresbě českých přísloví.

Naši nejmenší pak bez váhání využívají toho, že bazén je po křtech volný a je v něm pěkně vyhřátá voda a skáčí do bazénu, kde probíhá vodní bitva.

Zkrátka si to všichni moc a moc užíváme a vůbec se nám nechce domů. Nebýt toho, že děti jsou po odpoledni stráveném na čerstvém vzduchu a po ustavičném pobíhání už totálně znavené a zralé na postel, zůstali bychom u ohně a příjemného debatování až do pozdních nočních hodin.

Příští rok jedeme určitě znovu!

  • <
Share