Křest, soutěže, grilování a společně prožitý krásný a požehnaný čas. To všechno a ještě mnohem více jsme letos zažili na sborovém dnu v Hostěnicích

Redakce Církev bloguje

V sobotu 18.6. jsme měli úžasnou možnost se zase znovu po roce setkat i mimo prostory církve a užívat si společně strávený čas a příjemně uvolněnou atmosféru. Byla to skvělá příležitost i pro naše přátelé, kteří mohli tento výjimečný den plný zážitků prožívat s námi. Jako každý rok, tak i letos jsme se sešli na sborovém dni v Hostěnicích, kde byl připraven bohatý program pro děti i dospělé.

Sborový den začal křtem ve vodě. Letos byli pokřtěni čtyři bratři a jedna sestra. Jsme za ně Bohu moc vděční. Velkým požehnáním byl pro nás letos také nový přístřešek, pod který jsme se mohli v tomto parném dni schovat před sluníčkem.

Po křtu jsme se již nemohli dočkat našich oblíbených soutěží.

Mohli jsme vyzkoušet různé disciplíny jako například lukostřelbu, skákání žabáků, házení míčků, točení obručemi a další. Letos dokonce přibyla i jedna zcela nová disciplína – válení rourou, na kterou budou někteří z nás jistě dlouho vzpomínat. Na jednotlivých stanovištích jsme za splněné úkoly mohli získat naši speciální (tvrdou, inflaci nepodléhající) měnu, takzvané “Slovoživoťáčky“. Za tyto peníze jsme si mohli u naší drahé babičky Boženky vybrat některou ze skvělých odměn, které zcela jistě potěšily soutěžící různého věku i pohlaví.  Odměny byly velice lákavé a pokud jste byli dostatečně rychlí, mohli jste jich získat i více.  

Během celého odpoledne fungoval i malý obchůdek s milou obsluhou „U Kavalců“, ve kterém bylo možné zakoupit kávu, čaj, limonády, nanuky nebo jiné drobné občerstvení. V tomto stánku se však už nenakupovalo za vysoutěženou měnu „Slovoživoťáčky“, ale za klasické české koruny.

Po skončení sportovních disciplín už byla volnější zábava.  Kdo chtěl, tak opékal špekáčky nebo jiné dobroty, odpočíval u zapadajícího sluníčka, nebo si třeba zahrál fotbálek.

U ohně jsme si také společně povídali a zkrátka nám tam bylo, až na to horko, móóóóc dobře.

Odcházeli jsme skvěle naladění, občerstvení, šťastní a spokojení! Škoda, že podobných dnů není za rok více!

Příští rok určitě na shledanou!

Share