Sborový den v Hostěnicích

Redakce Církev bloguje

Stejně jako v předchozích letech se i letos sborový den konal o jedné z červnových sobot, u kterých by se dalo předpokládat, že budou plné slunce a modrojasné oblohy. Proto byl, letos poprvé, na sborový den naplánován i křest ve vodě pod širým nebem. A ač v předchozích dnech sluníčko hřálo o sto šest, na náš sborový den si vzalo zřejmě dovolenou.

Ani chladnější počasí však adepty na křest nezviklalo v jejich rozhodnutí a křest ve vodě statečně absolvovali! Po osušení a modlitbách si ve stánku s občerstvením mohli zakoupit teplý čaj nebo kávu, což určitě rozehřálo i ty největší zmrzlíky.

Ve tři hodiny pak vypukla už tradiční honba za pokladem pro naše nejmenší. Děti úkoly plnily s dravostí a hravostí sobě vlastní a poklad byl samozřejmě úspěšně nalezen. Po nálezu truhličky s pokladem následovaly soutěže, ve kterých děti získávaly body a tím i pořadí, v jakém si z truhly mohly vybírat odměny. Protože počasí bylo na červen opravdu extrémně chladné, všichni pak nadšeně uvítali táborák, na kterém si opekli špekáčky!

Ani dospělí letos nepřišli se soutěžemi zkrátka. Po vydatném špekáčkovém občerstvení byl vyhlášen manželský trojboj pro čtyři odvážné manželské páry, kterými byli Šafrovi, Vaňkovi, Sedláčkovi a Popelkovi. Soutěžilo se ve třech nelehkých disciplínách a rozdíly v pořadí byly skutečně nepatrné. Vítězný pár obdržel diplom a věcnou cenu v podobě poukázky na večeři.

Navzdory počasí se sborový den vydařil a věřím, že všichni účastníci si ho  náležitě užili. Příští rok si ho určitě nenechejte ujít!

Share